Radek: Mám se stále co učit, kam se posouvat a v čem se vyvíjet

Radek: Mám se stále co učit, kam se posouvat a v čem se vyvíjet

Chart Ferox zná již od svých studentských let. Jako stážista zde napsal svou bakalářskou a následně i diplomovou práci. Zcela přirozeně tak po studiích v roce 2009 nastoupil do firmy – jako technolog. „Na této pozici jsem byl pět a půl roku, nyní již 6 let působím ve firmě jako průmyslový inženýr,“ říká Radek Leibner.

Na práci v Chart Feroxu ho baví především různorodost práce a možnost stále poznávat něco nového. Firma totiž vyrábí také nestandardní rozměrné zásobníky, které putují do celého světa. „Je super mít možnost pracovat na těchto obřích projektech v těžkém průmyslu s největšími specialisty v oboru. Lidé v Chart Feroxu jsou odborníci, kteří ve firmě působí dlouho a je stále co se od nich učit,“ líčí Radek. Zaměstnání zde by doporučil nejen kvůli zajímavým projektům, ale také stabilnímu zázemí, nízké fluktuaci a možnosti se celý profesní život učit se, posouvat se a vyvíjet.

Radek má na starosti v rámci průmyslového inženýrství například trvalé zlepšování, řešení problémů výroby, návrhy zlepšováků, rozpočty investic a návratností. Řídí také inovační projekty a částečně je jeho náplní spolupráce s novými talenty a školami.

Mezi nejzajímavější projekty, na kterých se podílel, byla jednoznačně výroba palivových nádrží Fast Ferry do rychlého trajektu v Austrálii. Měl možnost být také u toho, když se v Děčíně připravovala první kryogenní železniční cisterna na LNG. „Podílel jsem se také na několikaletém vývoji nového kontejneru ITC, kdy dokážeme do vnější nádoby nasunout vnitřní nádobu s objemem o 2 kubíky větším,“ popisuje Radek.

Radek ale ví, že práce není úplně vše. I proto se věnuje spoustě zálib a koníčkům. Sám si s rodinou v panenské krajině za Děčínem opravuje zchátralou chaloupku. Ve svém útočišti miluje houbaření, procházky v přírodě a opékání buřtů. Hodně času mu zabere také malý syn Toník. Radek také rád sportuje, již 20 let hraje s kamarády florbal. Věnuje se také lyžování a cyklistice.

Současnou situaci spojenou s koronavirem nenese úplně lehce. „Doma je nuda, zvlášť když malý synek objevuje svět. Výhodou ale je, že můžeme o víkendech vycestovat na chaloupku do přírody. Je dobré, že firma umožňuje práci z domova a je tak možné se izolovat od nákazy a ochránit sebe i rodinu,“ dodává Radek.

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací v patičce webu.