Josef: O kryogenice jsem neměl ani ponětí

Josef: O kryogenice jsem neměl ani ponětí

Kryogenika - slovo, které někteří obtížně vysloví, drtivá většina pak ani netuší, o co jde. Ještě před dvěma lety to netušil ani Josef Kroužek, šéf elektroinženýrů v Chart Ferox. Dnes právě tento obor považuje za to, co se mu na firmě líbí nejvíc. „Je to zajímavý obor zkapalňování technických plynů a jejich udržování ve velmi nízkých teplotách. V Chart Feroxu se na tuto oblast zaměřujeme již desítky let,“ říká.

Ve firmě pracuje Josef čtyři roky a má na starosti především zajištění elektrické části LNG čerpacích stanic a technickou podporu jejich servisu. „Na práci mě nejvíce baví to, že je různorodá, nejde o žádný stereotyp. Navíc spolupracuji se skvělými lidmi, se kterými vycházím a mohu se na ně spolehnout,“ poznamenává šéf elektroinženýrů.

Projektem, který byl z jeho pohledu asi nejzajímavější byla výroba a instalace LNG (zkapalněný zemní plyn) terminálu na Gibraltaru. Ten slouží jako zdroj paliva pro výrobu elektřiny na tomto jižním cípu západní Evropy.

Josef ale nežije pouze prací. Mezi jeho koníčky patří akvaristika, 3D tisk, kutilství a samozřejmě práce na zahradě a domu, ve kterém se svou rodinou bydlí. I když současnou dobu koronavirové pandemie s rodinou zvládají, už se těší na její konec. Potom si možná splní jeden ze svých cestovatelských snů, kterým je Austrálie nebo některá země v Asii. „Tam jsem ještě nebyl,“ dodává s úsměvem Josef.

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací v patičce webu.